top of page

Ayşe Vatansever

Ayşe Kalmaz Vatansever 1976 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Dekoratif Sanatlar Grafik Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli reklam ajanslarında çalıştı. Dergilerde mizanpaj editörlüğü yaptı.2000 senesinden sonra yağlı boya tablolar yapmaya başladı. 10 sene Maryam Salahi Atölyesi’nde resim çalışmalarına devam etti. 1973-1983 tarihleri arasında İstanbul Reklam, Tan Yayınları, Mengü Ertel Grafik Ajans’ında grafik tasarım departmanında görev aldı.

İnsanlığın Mirası adlı çizgi filmin yaratıcısı olan Ayşe Kalmaz Vatansever kariyerine 2020 yılında Bodrum’da sanatseverlerle buluşturduğu Atölye 76 Sanat Galerisi  ile devam etme kararı aldı. Girişimcilik ruhunu kariyerinin olgun dönemine taşıyarak çok sevdiği Bodrum’da  farklı disiplinlerdeki sanatçıların eserlerini daha geniş kitlelere duyurmayı hedefledi.

Koleksiyoner, sanatçı, sanatsever üçlemesini Bodrum’un eşsiz güzelliğinde buluşturarak sanatı ulaşılabilir kılmayı hedefleyen sanat platformu, Atölye 76, karma ve kişisel sergilere kapılarını açarak, yılın çeşitli dönemlerinde workshop ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır.

 

Atölye 76, özgün kimliği ile isim yapmış sanatçılara yer verirken aynı zamanda geleceğe eserleriyle ışık tutacak genç sanatçıları da desteklemektedir.

2017   Nişart karma sergi

2018   Nişart karma sergi

2020   Büyük Kulüp sergi

bottom of page